Microsoft Dynamics NAV – verslo valdymo sistema lyderiams

Microsoft Dynamics NAV – verslo valdymo sistema lyderiams

Kuomet kalbame apie verslo procesų valdymą, negalima paneigti to, kad informacinės technologijos dabar atlieka milžinišką ir labai svarbų vaidmenį. Informacijos valdymas, sprendimų priėmimas bei duomenų apdorojimas pasiekia visai kitą lygį, kuomet procesų valdymą atlieka kompetentingi darbuotojai ir naudoja aukščiausius standartus atitinkančią programinę įrangą. Šiame straipsnyje norėtume atkreipti verslo atstovų dėmesį į bendrą verslo valdymo sistemų naudą bei į lyderiaujantį technologinį sprendimą – Microsoft Dynamics NAV (šiuo metu vadinamą Microsoft Dynamics 365 Business Central). Navision programa yra daugybę funkcijų suderinantis sprendimas (gamyba, prekyba, finansai, darbo užmokesčio apskaita ir t.t.). Pasižiūrėkime į bendrą kontekstą bei konkrečias Microsoft Dynamics NAV sistemos verslui naudas.

Kodėl svarbu naudoti modernias verslo procesų valdymo sistemas?

Turbūt sutiksite, kad inovacijų nebuvimas tolygus technologiniam atsilikimui. Na, o toks statusas sukuria idealias sąlygas jūsų konkurentams įgyti pranašumą. Negana to, kad inovacijas įsidiegę konkurentai kelia spaudimą, klientai taip pat kelia aukštus reikalavimus ir neturint pakankamai administracinių pajėgumų ir/ar įžvalgų – sunku atitikti jų lūkesčius.

Kuomet įmonė delsia pasirinkti ir modernizuoti savo verslo valdymo sprendimus, ji rizikuoja savo pajamomis, prestižu ir klientais. Atsisakydami atsinaujinti arba apskritai įsidegti kažką panašaus į Navision programą arba specializuotą sistemą procesų valdymui verslai:

  • Praranda tiesiogines galimybes optimizuoti gamybos procesus ir efektyviau kuruoti tiekimo grandinę;
  • neišvengia tokių kliūčių, kurias būtų galima eliminuoti pasitelkus fiskalinę arba atitinkamų procesų analizę (pvz., vadinamieji butelio kakliukai, „sugedęs telefonas“ ir t.t.);
  • toliau švaisto resursus vykdydami galimai neefektyvias strategijas;
  • didina prastos marketingo ir komunikacijos strategijos pasirinkimo  riziką;
  • pro akis praleidžia galimybes  ir į priekį ima užleisti savo konkurentus;
  • mažina laisvų lėšų kiekį, kurį būtų galima skirti produkto vystymui ar personalo kompetencijų didinimui (nes verslo valdymo sistemos leidžia optimizuoti procesus ir sumažinti administracinius kaštus).

 

Apžvalgininkai ir ekspertai rekomenduoja VVS ir CRM sistemas naujinti kas 5 metus. Tokia investicija atsiperka gana greitai, o delsiant tai padaryti, nuostoliai pasimato iš karto. Vieni nuostoliai pasireiškia tiesiogiai (galima įžvelgti išlaidų ir pelno-nuostolio ataskaitose), o kiti egzistuoja neišnaudotų galimybių pavidalu. Be to, technologinių inovacijų nebuvimas smarkiai didina projektų nepasisekimo riziką, nes tiesiog pritrūksta įžvalgų. Tad geriau rinktis modernią sistemą ir išvengti finansinių nuostolių bei įmonės viduje suprastėjusios moralės dėl nesėkmių, kurių buvo galima išvengti, paprasčiausiai įdiegus daugiau galimybių suteikiančią verslo procesų valdymo sistemą.

Tinkamas VVS ir CRM sistemų pritaikymas – sėkmės garantas

Kompiuterinių sistemų grandyje yra dvi sistemos, kurios yra sėkmingo verslo procesų valdymo branduolys. Tos dvi sistemos – VVS (verslo) ir CRM (klientų) valdymo programos, skirtos stebėti, apdoroti, analizuoti, pildyti, naudoti ir kaupti informaciją bei duomenis apie verslą, klientus ir visus svarbiausius faktorius.

Dabartiniame pasaulyje, VVS  ir CRM sistemų vaidmuo keičiasi. Įprastai buvo galvojama, kad šios sistemos yra skirtos vidinių procesų optimizavimui. Tačiau nagrinėti tik vidinius procesus ir veiksnius, dabartinėmis, greitai besikeičiančiomis rinkos sąlygomis yra ne itin naudinga. Taip yra dėl to, kad duomenys labiau atspindi neseną praeitį, o ne dabartį ar artimą ateitį. Verslo valdymo pasaulyje dabar didelis dėmesys rodomas proaktyviam verslo valdymo modeliui (kuomet viskam ruošiamasi į priekį), todėl reikalingos atitinkamus pajėgumus turinčios sistemos.

Microsoft Dynamics NAV – verslo valdymo sistema lyderiams | Softera

Norint pasiekti naudą, reikia priimti teisingus sprendimus. Juos priimti galima tik turint duomenis ir informaciją bei priėjus išvadas, kurios išplaukia iš tų duomenų. Taigi, kuo daugiau informacijos ir duomenų turite, tuo daugiau ir dažniau galite priimti teisingus bei naudingus sprendimus. Skamba paprastai, tiesa?

Visgi realiame pasaulyje reikia itin daug laiko ir technologinių pajėgumų, jeigu siekiama įgyvendinti būtent tai, ką minėjome. Modernios ir galingos VVS bei CRM sistemos apdoroja milžinišką kiekį informacijos (bei jį kaupia), todėl jūs galite generuoti grafikus, raportus ir turėti įžvalgas, leisiančias pasirinkti optimalią strategiją bet kuriai problemai spręsti.

Pavyzdys – reikia įgyvendinti gamybinį projektą. Be abejonės, vienas svarbiausių dalykų – kaštų valdymas. Stebint duomenis realiu laiku (ką leidžia daryti Navision programa ir Power BI analitikos įrankis) galima įsikišti ir kai ką pakeisti ar patobulinti, kad kaštų lubos nebūtų pasiektos. Bet kas, pasitikintis atgyvenusia arba ne pačia tiksliausia informacija tiesiog beatodairiškai didina nesėkmės riziką. Versle to tikrai nereikia.

Softera sprendimas Microsoft Dynamics NAV – nuolat tobulinamas lyderių pasirinkimas

Microsoft Dynamics NAV yra įvairiapusis ir labai universalus technologinis sprendimas, skirtas visoms įmonėms, nepriklausomai nuo jų dydžio ar poreikių. Softera yra oficialus Microsoft partneris Baltijos šalyse ir siūlo įsidiegti laiko patikrintą bei globalaus pripažinimo sulaukusį skaitmenizuotą sprendimą.

Navision programa aprėpia įvairiausias veiklos sritis – gamybą, tiekimo grandinę, finansus, apskaitą, sąskaitas, elektroninę prekybą, ryšius su klientais, užsakymus, veiklos nuomą, lizingą, faktoringą, NT ir kitas. Softera siūloma Microsoft Dynamics NAV (dabar vadinama Dynamics 365 Business Central) programa prisitaiko prie darbuotojų poreikių ir yra sukurta ant Microsoft Dynamics 365 programų bazės. Tai reiškia, kad naudotojo sąsaja bus gerai pažįstama tiems, kurie naudojasi Office programomis (Excel, Word, Outlook, t.t.). Tai leidžia greičiau įdiegti sistemą bei užtikrinti, kad perėjimo procesas būtų sklandesnis, nes kiekvienas darbuotojas lengviau perpras sistemos valdymą.

Pati programa jau gali būti diegiama debesyje ir yra per 30 metų rinkoje naudojamas, nuolat tobulinamas ir atnaujinamas sprendimas. Nors Dynamics 365 Business Central įmanoma įsigyti ir tradiciniu būdu (diegiant savuose serveriuose), tačiau NAV nuoma debesyje yra vis dažniau pasirenkamas sprendimas, kadangi mokant fiksuotą mėnesio mokestį optimaliau paskirstomos lėšos, nereikia didelių pradinių investicijų.

Debesijos technologijos pagalba įdiegti sprendimai gali augti kartu su jūsų įmone (prijungiant papildomus vartotojus ar sistemos modulius pagal poreikį). Pagal įmonės praktiką vartotojai gali rinktis kalbą, naudoti prognozavimo įrankius ir t.t. Negana to, Microsoft Dynamics 365 platforma suteikia neregėtą mobilumą jūsų įmonei. Duomenis ne tik galima stebėti realiu laiku, bet visą informaciją pasiekti nuotoliniu būdu, tiesiai per išmanųjį įrenginį, planšetę ar nešiojamą kompiuterį. Trumpai tariant – nebūtina prisijungti prie laido!

Technologijos verslo sėkmei

Taigi, kaip matome, šiuolaikinis verslas ir jo sėkmė yra labai priklausomi nuo technologijų, kurias pasirenka įdiegti. Tinkamai pasirinkus, galima optimizuoti kone kiekvieną verslo procesą (tiekimą, prekybą, apskaitą ir t.t.) bei taip sumažinti kaštus ir padidinti produktyvumą. VVS ir CRM sistemos – visa ko pagrindas. Pasirinkę Microsoft Dynamics 365 sprendimus akimirksniu prisijungsite prie lyderiaujančių įmonių visame pasaulyje!


>>Ieškote šiuolaikiškos verslo valdymo sistemos?<<

Susisiekite – suteiksime nemokamą konsultaciją bei atsakysime į Jums rūpimus klausimus.

klausk@softera.lt | +370 620 93555